Przenieśmy się do Biblioteki! – recenzja serialu „Bibliotekarze”

Serial jest kontynuacją filmów :Bibliotekarz:. Napiszę co nie co o samych filmach.

Bibliotekarz: Tajemnica Włóczni

Mól książkowy Flynn Carsen otrzymuje ofertę pracy jako bibliotekarz. Jego nowym zadaniem jest pilnowanie tajemniczego pokoju w podziemiach biblioteki, w którym znajdują się największe legendarne skarby świata, takie jak Excalibur czy Puszka Pandory. Przechowywana jest tu również jedna z trzech części świętej włóczni. Osoba, która jest w jej posiadaniu, będzie w stanie posiąść absolutną władzę nad światem. Gdy pewnej nocy oszczep zostaje skradziony, Flynn musi podjąć się odnalezienia skradzionego artefaktu oraz dwóch pozostałych części włóczni. Bohater tradycyjnie musi uratować przy tym świat.

 

Bibliotekarz II: Tajemnica Kopalni Króla Salomona
Druga część przygód Flynna Carsena, młodego pracownika niezwykłej Biblioteki Metropolitalnej, gdzie zgromadzone są najcenniejsze i legendarne skarby cywilizacji, wśród nich: puszka Pandory, Arka Przymierza, Excalibur i wiele innych. Pewnego dnia Flynn otrzymuje starożytny egipski zwój. Badając jego tajemnicze wzory i symbole, odkrywa, że należał on od Króla Salomona. Prawdopodobnie stanowi on mapę do owianych legendą kopalni Króla Salomona i jest kluczem do odkrycia jednej z największych i niewyjaśnionych dotąd tajemnic. Film wyprodukowany przez twórców „Dnia Niepodległości” jest, pełną wrażeń i emocji, widowiskową opowieścią w stylu Indiany Jonesa.
Bibliotekarz III: Klątwa Kielicha Judasza
Kolejna, trzecia część przygód bohaterskiego bibliotekarza rozpoczyna się w londyńskim domu aukcyjnym. Flynn daje się poznać jako przebojowy zdobywca zabytkowych dzieł sztuki i naraża przez to na szwank budżet Biblioteki. Dodatkowo młody mężczyzna nadal cierpi z powodu samotności, dlatego jego współpracownicy zgodnie uważają, że należy mu się urlop. Bibliotekarz postanawia wykorzystać wolny czas na odwiedzenie Nowego Orleanu, gdyż miasto to częstokroć pojawiało się w jego niepokojących wizjach. Młody człowiek nie wie, że w tym samym czasie na Uniwersytecie w Bukareszcie przedstawiciele rosyjskiego rządu omawiali z jednym z profesorów poszukiwania ciała Drakuli oraz cennego artefaktu – Kielicha Judasza. Bibliotekarz ciamajda z awanturniczym zacięciem kolejny raz stoczy walkę dobra ze złem. Jego przeciwnikami podczas fascynujących i pełnych przygód podróży będą tym razem wampiry.
Obejrzałem wszystkie trzy części filmów i są niesamowite. Ogółem uwielbiam magię i w tym filmie właśnie ona tam jest, co mi się bardzo podoba. Fakt, trochę przypomina Indianę Jones’a, ale według filmy są genialne.
Po niespełna sześciu latach, a dokładnie 7 grudna 2014 roku, na amerykańskim kanale TNT, puszczono serial „Bibliotekarze”. W Polsce zadebiutował już dzień po amerykańskiej premierze, 8 grudnia (poniedziałek) na kanale Universal Channel w ramach bloku „Expressowo z USA” Kolejne odcinki serialu są puszczane co niedzielę o 21.

Flynn Carsen może wydawać się zwykłym bibliotekarzem, pracującym w znanej na całym świecie Bibliotece Metropolitan. Jednak w podziemiach budynku kryje się wiekowa siedziba naukowców i poszukiwaczy przygód, którzy prowadzą badania tajemniczych obiektów, zbierają artefakty i ratują świat przed nadnaturalnymi zagrożeniami. To jest właśnie Biblioteka, a Flynn jest Bibliotekarzem. Kiedy starożytna federacja grozi zniszczeniem cywilizacji i przywróceniem panowania magii na świecie, Flynn i jego nowy Strażnik, Eve Baird, muszą zrekrutować trzech ludzi o nadzwyczajnych zdolnościach, by pomogli im chronić sekrety Biblioteki Metropolitan. Do ich zespołu dołącza działający w ukryciu kowboj – naukowiec, który pracuje na rurociągu, szpitalna asystentka, która posiada niezwykłe zdolności, zdobyte dzięki zagrażającemu jej życiu guzowi mózgu oraz światowej klasy złodziej. Jeśli nowym rekrutom nie uda się powstrzymać niebezpieczeństwa, świat pogrąży się w chaosie. Jednak jeśli ich misja się powiedzie, zostaną nowymi Bibliotekarzami.

Bohaterowie muszą uratować świat przed magią. Niestety Biblioteka zniknęła, przez co Flynn wyrusza by ją odnaleźć, a pozostali bibliotekarze mają za zadanie uratować świat przed złem który może wyrządzić Magia. Serial nadaje się na nudne wieczory. Jest raczej bardziej dla młodszych odbiorców, lecz dorośli nie będą mieli co narzekać. No chyba, że liczą na bardziej większą akcję, typu niemal same strzelnianki, bądź trzymające się kupy przygody. Nie zabraknie oczywiście dawki humoru. Poniżej zamieszam parę zdjęć z serialu:

 

Dodam jeszcze zwiastun serii:

 

 

Podsumowanie:

Jeżeli jesteś fanem przygód, i magicznych przedmiotów, to serial jest własnie dla ciebie. Jak juz pisałem wyżej, mogły by być bardziej rozwinięte dane wątki. Jak na razie, serial liczy tylko jeden sezon w którym łącznie jest 10 odcinków. Mam nadzieję, że nie anulują go i powstanie drugi, lecz mogłoby wtedy być o jeszcze 10 odcinków więcej. To na tyle! Mam nadzieję, że się podobał wpis. Zachęcam do dania komentarza i polecenia tego artykułu innym. Narazie!


3 - newbies